1.jpg7.jpg17.jpg

Gemeente Oss reikt 100e starterlening uit!

Wethouder Jules Iding reikte vrijdagmiddag 9 juli de 100e starterlening uit. De regeling heeft in 2010 een enorme vlucht genomen. Vanaf 2007 t/m 2009 zijn 20 leningen toegekend. Alleen al in de eerste helft van 2010 zijn 111 aanvragen ingediend.

100e starterlening

Dit heeft te maken met de verruiming van de regeling - geen inkomensgrens meer, verhoging van de grens maximale kosten verkrijging eigendom naar 225.000 euro, naast nieuwbouw nu ook bestaande woningen - en beëindigen door het Rijk van de landelijke subsidieregeling bevordering eigen woningbezit.

De starterlening is bedoeld voor personen die een nieuwe of bestaande woning willen kopen, maar onvoldoende inkomen hebben om de aankoop te financieren . Het aantal aanvragen van een lening voor een bestaande woning is ongeveer gelijk aan het aantal voor een nieuwe woning.

De starterlening werd oorspronkelijk voor 50% gefinancierd door de Rijksoverheid . De provincie 25&% en de Gemeente Oss 25%.
Vanaf het moment dat het rijk stopte met de subsidie heeft de gemeente Oss ook de rijksbijdrage voor haar rekening genomen. Dit betekent dat vanaf eind mei de gemeentelijke bijdrage in de starterlening van 25% naar 75% is gegaan.

Gevolg daarvan is, dat het beschikbare fonds bij het SVn nu veel eerder uitgeput is dan verwacht. Overigens is er in de Tweede Kamer wel een meerderheid om opnieuw financieel deel te gaan nemen aan het fonds. Het niet meer deelnemen door het Rijk aan de starterlening heeft voor de gemeenten financiële consequenties. Het fonds is veel eerder uitgeput. De gemeente Oss beziet momenteel of tot aanvulling van het fonds kan worden overgegaan.